CASSILANO

Cassilano ugro

A holstein sportlótenyésztésben nagyon hangsúlyos kancacsaládok egyik legjobbjából, a 730B számúból született Cassilano.

A rendkívül kiterjedt családból származik nagy számú fedezőmén, úgy mint Caletto és Le Grand fivérek, Loran vagy éppen Carpaccio.

Tenyésztője a kitűnő érzékű gazdálkodó Ritters család, egészen pontosan legfiatalabb képviselőjük, Jens, mely család dúsgazdag tenyésztőket messze megelőzve két olimpiai bajnokot adott a lovassportoknak.

Classic Touch (Caletto II-Landgraf I), Barcelona egyéni díjugrató bajnoka, Ludger Beerbaummal nyergében, valamint Marius (Condrieu xx-Laurin) Hong Kong egyéni és csapat military bajnoka, dr. Hinrich Romeikevel.

A Ritters család rendkívüli tehetségét olyan lovak jelzik, mint Carlo (Contender-Cascavelle) Nick Skeltonnal, Carambole (Cassini I-Concerto II) Willem Greve-vel, BSC Cavity (Caretino-Lansing) Holger Wulschnerrel, Cefalo (Caretino-Laurin) szintén Holger Wulschnerrel, Powerplay (Casall-Limbus) Eric Lamaze-zal és még nagyon sokan mások.

Cassilano 2009-ben a holstein Körung győztese. Impozáns méretével, modern alkatával, kitűnő mozgásával és ugróképességével hívta fel a figyelmet magára.

A kötelező ménvizsgát kiváló eredménnyel teljesítette, majd az ugrósportban folytatta.

A fiatal lovak versenyein nagyon sikeresen mutatkozott be, az ottani tenyészverseny döntőse volt. Hatévesen egy sajnálatos makacs patasérülés szakította sportkarrierjét.

Tenyészpályafutása ígéretesen alakul, csikói nemesek, kiemelkedően jó mozgásúak.

Caracho icon-film nevű ménfia (Quick Star-anyából) a 2014-es Körung győztese, kitűnő ugróadottságokkal.

Apja a 2000-es évek első évizedének egyik kiemelkedő ménje, Cassini I, kiváló saját sportteljesítményét ivadékai túlszárnyalták: Cumano, Eurocommerce Berlin, Cabrio van de Heffinck, világversenyek győztesei, helyezettjei.